Když si vyzvedáváte zapůjčené auto

Pokud jste si auto zarezervovali po internetu, tak dostanete potvrzení o rezervaci mailem. Toto potvrzení si vytiskněte a vezměte si jej s sebou spolu s pasem, kreditní kartou a řidičským průkazem.

Přečtěte si podmínky

Než podepíšete smlouvu v kanceláři autopůjčovny, tak si pozorně přečtěte podmínky vypůjčení. Pokud vám není něco jasné, tak se zeptejte zaměstnanců.

Ujistěte se, že jste porozuměli tomu, co pojištění pokryje a co budete muset zaplatit v případě nehody.

Prohlédněte si auto

Auto si pořádně prohlédněte uvnitř i venku spolu se zaměstnancem autopůjčovny, než odjedete pryč. Obejděte si celé auto a hledejte škody, šrámy na nátěru a vnitřní škody atd. Pokud objevíte jakoukoliv škodu na pronajatém autě, tak by škoda měla být uvedena ve zprávě o stavu vozidla. To je proto, abyste při vrácení auta nebyli zodpovědní za tuto škodu, což by mohlo být velmi drahé.

Zkontrolujete si také pneumatiky, zda na nich nejsou jakákoliv poškození, nebo nadměrné oježdění a nezapomeňte, že všechny volitelné doplňky, které si chcete pronajmout, musí být před odjezdem také v pořádku. Pokud není k dispozici žádný zaměstnanec autopůjčovny, který by si auto s vámi prošel, tak si stav vozidla ze všech stran a také zevnitř nafoťte na váš mobil. Pokud objevíte jakékoliv poškození, tak si jej poznamenejte a požádejte jednoho ze zaměstnanců o podpis.

Zkontrolujte si palivové podmínky

Seznamte se s typem paliva potřebným pro používané auto, a zda je před vrácením auta nutné nádrž znovu naplnit. Ve smlouvě by mělo být uvedeno také kilometrovné, a to jak při vyzvednutí, tak při vrácení auta.

Seznamte se s ovládáním vozu

Seznamte se s ovládáním vozu, například se stěrači skel, ukazateli atd. Než odjedete, tak se nebojte s vozem trochu popojet kolem autopůjčovny.

Seznamte se s místními pravidly silničního provozu

Pokud se chystáte na dovolenou v zahraničí s pronajatým autem, tak je důležité se seznámit s pravidly silničního provozu, než si sednete za volant.