1. Brzká rezervace

Vyplatí se si auto rezervovat brzy, s minimálním předstihem 5 dní. Obecně dostanete lepší cenu, než když si auto rezervujete ve stejný den, kdy ho potřebujete. Čas rezervace vypůjčeného auta je rozhodující, protože hodně autopůjčoven operuje s kolísajícími cenami. To znamená, že se ceny každý den liší. Kromě toho je výběr vozů lepší v rané fázi. Budete mít tedy možnosti si vybrat auto s výhodnější cenou.

2. Rezervace auta přes internet

Autopůjčovny často dávají slevy zákazníkům, kteří si auto zarezervují online v dostatečném předstihu před dnem vyzvednutí.
Například autopůjčovna Hertz poskytuje 5% slevu všem členům, kteří si auto objednají online. Je také praktické si porovnat výpujční ceny na více stránkách na internet.

3. Objednejte si zdarma členskou kartu od známých autopůjčoven

Některé členské karty vám poskytnou dobrou slevu na pronájem auta. Sixt poskytuje v tomto smyslu největší slevy, a když si od nich vypůjčíte auto často (což je vice než 3x za rok), tak jako člen můžete dosáhnout až na 25% slevu. Avis, Hertz a Europcar mají pro své členy take výhodné slevy. Kromě slevy vám členská karta poskytne další výhody a práva včetně rychlého odbavení při vyzvednutí auta. Díky tomu, že bude mít autopůjčovna všechny vaše údaje ve své databázi, tak nebudete muset vyplňovat žádné formuláře u pultu. Můžete také obdržet lepší služby, provozovatelé autopůjčoven mají pro své zákazníky často samostatnou přepážku.

4. Řekněte Ano odběrům newsletteru od autopůjčoven

Přijmem pravidelných newsletterů mailem od různých autopůjčoven budete vždycky informování o nejlepších a nejnovějších nabídkách.

5. Buďte flexibilní s ohledem na místo a čas vyzvednutí a typ vozu

Pokud se například chystáte na dovolenou do Milána, je praktické si ověřit ceny autopůjčoven v centru Milána místo na letišti. Může tam vzniknout velký cenový rozdíl. Letištní ceny jsou často nejvyšší zejména kvůli letištnímu poplatku, který je zahrnut do ceny vypůjčeného auta. Snížením vašich požadavků na typ a model vozu při jeho výběru můžete take ušetřit spoustu peněz. Kromě toho je levnější si vyzvednout auto ve čtvrtek, i když jej budete potřebovat až v pátek. Autopůjčovny totiž často zahrnují pátek mezi víkendové ceny, což je dražší.

6. Vyhněte se platbě za volitelné doplňky a další dodatečné poplatky za vaše auto

Když si půjčujete auto, je dobrý nápad si přinést svoji vlastní GPS místo toho, abyste si ji půjčili v půjčovně. GPS se považuje za volitelný doplněk vypůjčeného auta a autopůjčovna vám za ni naúčtuje dodatečný poplatek. Alternativou může být použití GPS na vašem chytrém telefonu místo platby za navigaci společnosti.

Co se týče dodatečného pojištění auta, může stačit pojištění vaší kreditní karty a vaše osobní pojištění. Takhle tedy nebudete potřebovat další drahé pojištění. Také si nezapomeňte zkontrolovat, že má zapůjčené auto neomezené kilometrovné – pokud plánujete cestu do velké vzdálenosti. Pokud byste překročili kilometrovné, tak vám může být zaúčtován dodatečný poplatek.

7. Vypůjčené auto vraťte na stejné místo, kde jste ho vyzvedli

Pokud auto vrátíte na jiné místo, nebo do jiného města, než odkud jste si jej vyzvedli, můžete vám autopůjčovna naúčtovat dodatečné poplatky za jednosměrnou cestu. Tyto poplatky jsou často vysoké a například v Norsku se pohybují se kolem 3000 – 5000 NOK.

8. Vraťe auto včas

Pokud auto vrátíte se zpožděním, tak vám může být naúčtována pokuta. Nejmoudřejší je kontaktovat autopůjčovnu a co nejdříve ji informovat, že auto nemůžete vrátit včas. To vám často zaručí nižší poplatek, než kdybyste je neinformovali.

9. Vyhněte se parkovacím pokutám a pokutám za nepřiměřenou rychlost

Autopůjčovny vám často naúčtují relativně vysoké poplatky vedle skutečné pokuty za parkování nebo za překročenou rychlost, tak si během doby vypůjčení auta dávejte obzvlášť pozor.
Mnoho autopůjčoven není vybaveno elektronickým čipem pro snímání mýtného. Proto je důležité, abyste se u stanic s mýtným zařadili do fronty s manuálním odbavením a pokaždé zaplatili zvlášť.

10. Zařiďte si kreditní kartu, která nabízí slevy na pronájem aut

Některé kreditní karty na trhu poskytují slevy na pronájem aut.
Hledejte na internetu a najděte karty, které nabízejí slevy.

11. Týdenní pronájem

Obecně je levnější si auto pronajmout na týden než jen na 5 dní (někdy také jen čtyři dny). Proto si zkontrolujte cenu týdenního pronájmu, pokud si nejste jisti počtem dnů na pronájem. Většinou se denní sazba za pronájem snižuje, čím déle máte auto.