Před vrácením auta si musíte zkontrolovat hladinu paliva. Obecně platí, že by se pronajaté auto mělo vrátit s plnou nádrží. Jinak vám bude částka stažena z vaší zálohy.

Vezměte si všechny svoje věci

Nezapomeňte si z auta vzít svoje osobní věci. Také si zkontrolujte všechny uzavíratelné prostory.

Zkontrolujte si vnitřek auta

Zkontrolujte, zda je vnitřek pronajatého auta čistý a nedotčený např. bez skvrn a fleků nebo poškození interiéru. Autopůjčovna vám v případě navrácení spinavého auta naúčtuje poplatek. Obecně platí, že byste měli vrátit auto ve stejném stavu, jako jste si ho vyzvedli.

Vraťte auto během otevíracích hodin

Doporučuje se auto vrátit během otevíracích hodin. Nekteré autopůjčovny vám dovolí auto vrátit mimo otevírací hodiny, ale to pro vás znamená určité riziko. Když si půjčíte auto, tak jste zodpovědní za stav auta až do doby, kdy si ho prohlídne zaměstnanec autopůjčovny. V nejhorším případě vám může autopůjčovna naúčtovat poplatek za škodu, která nastala během doby, kdy u auta nikdo nebyl. Pokud se rozhodnete auto vrátit mimo otevírací hodiny, tak si nezapomeňte stav auta zdokumentovat. To je jako důkaz pro autopůjčovnu, že jste auto vrátili bez poškození.

Přineste si stvrzenku

Když vracíte auto, tak si nechte stav auta potvrdit písemně a podepsat autopůjčovnou. Ponechte si kopii tohoto dokumentu pro případ, že by mělo později dojít k nějakému sporu.
Také si zapamatujte, že když auto vrátíte před ujednaným časem, tak vám nebudou peníze za nevyužité dny vráceny.